106 років Одеській кіностудії
106 років Одеській кіностудії Анонси

Одеська кіностудія веде свою історію з 1907 року. Саме тоді кінематографіст Мирон Гроссман почав знімати одні з перших вітчизняних фільмів. Тим самим він створив кіноательє «Мирограф», яке потім переросло в Кінофабрику. У квітні 1919 року, коли до Одеси увійшли частини Червоної Армії, військові оператори зняли хроніку «Взяття Одеси».

23 травня 1919 року за розпорядженням відділу народної освіти була націоналізована кіно і фотоапаратура всіх приватних студій. Цю дату прийняли за день народження першої в країні державної кіностудії.

Сьогодні ми відзначаємо 106 офіційних років від дня підписання цього документа. Пропонуємо вам декілька фактів про кіностудію, де створювалися ваші улюблені фільми.

У 1926 році тут було створено перший байопік "Тарас Шевченко". Фільм був одним із найдорожчих на той час, для підготовки до знімання були залучені спеціалісти з історії, етнографії, літературознавства.

У 1927 році єдина на той час в Україні Одеська кінофабрика почала забезпечувати 40% всесоюзного випуску фільмів, доходи від прокату яких дали змогу взятися за спорудження найбільшої тоді у Європі Київської кіностудії художніх фільмів.

Перший український анімаційний фільм "Казка про солом'яного бичка" був створений 1927 року на Одеській фабриці ВУФКУ В'ячеславом Левандовським за мотивами однойменної казки.

Першим звуковим фільмом Одеської кінофабрики в 1930 році планувалася стрічка «Людина з містечка» Григорія Рошаля, проте першим таким фільмом стала «Коліївщина» (1933 р.) Івана Кавалерідзе.

Кіностудія зараз – це не лише фільми, а й унікальна платформа, яка зберігає минуле та сприяє розвитку сучасної культури. З днем народження! Нехай попереду чекає ще більше звершень, фільмів, успіхів, і нових імен!

Поділитись з друзями:
Одесская Киностудия Created with Sketch.