День народження Сергія Ейзенштейна
День народження Сергія Ейзенштейна Події

22 січня 1898 року народився Сергій Михайлович Ейзенштейн — визначний режисер театру і кіно, художник, сценарист, теоретик мистецтва, педагог. Заслужений діяч мистецтв, професор, доктор мистецтвознавства. Автор фундаментальних праць з теорії кінематографа.

Своєю славою "кіноміста" Одеса багато в чому зобов'язана його фільму "Броненосець «Потьомкін»", який до цього дня вважається одним з найбільш значущих в історії світового кінематографа.

Багато що в картині народжувалося на ходу. Знамениту сцену розстрілу на сходах режисер придумав, відштовхнувшись від малюнка в одній з французьких газет, на якому художник зобразив розгін козаками демонстрантів в районі нинішнього Морського вокзалу. Зачинившись в номері "Лондонської", Сергій Ейзенштейн за три дні розписав і замалював покадрово всю складну в постановчому плані сцену, а потім зняв її практично без змін. Картину вдалося зняти та змонтувати всього за три місяці. У кінці грудня 1925 року "Броненосець «Потьомкін»" був показаний на урочистому вечорі в Великому театрі, після чого почалися тріумфальні покази фільму по всьому світу.

Американська кіноакадемія визнала "Броненосець «Потьомкін»" кращим фільмом 1926 року, на Паризькій виставці мистецтв він отримав вищу нагороду. Пізніше картина неодноразово входила в списки "кращих фільмів всіх часів і народів", і до цього часу вивчається в усіх кіношколах світу як зразок режисерської майстерності.

Поділитись з друзями:
Одесская Киностудия Created with Sketch.