Вторгнення. Операція «Дунай». Українська прем'єра
Вторгнення. Операція «Дунай». Українська прем'єра Анонси

Велика травнева українська прем'єра надзвичайно важливої картини, яка ще раз доводить, що історія буде повторюватись, якщо зло не зупинити.

Політичний трилер про події 1968 року в Чехословаччині, до якої вторглися радянські танки для придушення національно-визвольних настроїв, і народ повстав проти окупантів. Це максимально корелюється з тим, що відбувається в Україні, бо ворог продовжує діяти за старими методичками КДБ.
Наприкінці 1960-х років, коли країна вирішила позбутись комуністичного ярма, ключовою фігурою Празької весни став виходець з єврейської родини з Галичини - лікар і політик Франтішек Крігель. Проте радянська влада не збиралася поступатися зоною впливу і в одну ніч зруйнувала надії народу на свободу. Радянські танки увійшли до Праги.
Кремлівські спецслужби починають полювання, і Крігеля разом з представниками уряду викрадають і вивозять до Москви. У полоні під тиском КДБ їх примушують підписати протокол, що означає згоду на військову окупацію країни. Крігель - єдиний, хто відмовляється ставити підпис, незважаючи на загрозу ліквідації його та близьких, кинувши виклик самому Брежнєву.

Вихід фільму в українських кінотеатрах стане важливою культурною і політичною подією, адже Чехія, що колись проходила цей важкий шлях, сьогодні є одним з найнадійніших партнерів України у боротьбі проти агресії росії.
«Ціна правди», «Код «червоний», «Оппенгеймер», «Ґолда» - свідчать про високий рівень інтересу глядача до жанру політичного трилера, знятого за реальними подіями.
Українська прем’єра відбудеться за підтримки Посольства Чехії в Україні та Чеського Культурного Центру.

 
У всіх кінотеатрах України з 30 травня
 

Вторгнення. Операція «Дунай»
Виробництво: ІнсайтМедіа, Україна/Чехія/Литва, 2023
За підтримки Державного агентства України з питань кіно
Режисер: Петр Ніколаєв

Асоційований продюсер: Андрій Осіпов
У ролях: Томаш Тепфер, Олександр Ігнатуша («Той, хто пройшов крізь вогонь», «Я, ти, він, вона»), Зузана Маурі, Сергій Дашевський, Олег Примогенов («Поводир», «Обмін», «Максим Оса: золото Песиголовця»), Віктор Кошевенко, Станіслав Москвін, Микола Бутковський, Олександр Клаунінг, Їржі Плойгар, Даніел Герібан, Пржемисл Буреш
Жанр: політичний трилер
Хронометраж: 123 хв.

Переглянути трейлер можна за посиланням

Поділитись з друзями:
Одесская Киностудия Created with Sketch.