Одеська кіностудія розпочала роботу над фільмом «Світоч свободи», присвяченого подіям, що стали переломними в історії.
Одеська кіностудія розпочала роботу над фільмом «Світоч свободи», присвяченого подіям, що стали переломними в історії. Кінопроекти

 

Одеська кіностудія здійснює девеломпент і підготовку до екранізації проекту «Світоч свободи» за кіносценарієм Миколи Кирильчука. Проект став переможцем у відборі сценарної лабораторії «Кіно-Авеню» та отримав спеціальну нагороду «Симпатія Одеської кіностудії» на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2018» у червні цього року.

Історія заснована на реальних подіях, що відбулись 50 років тому. 5 листопада 1968 року активіст українського національного руху Василь Макух вчинив самоспалення у центрі Києва. Це була акція протесту проти комуністичного ладу, русифікації України та введення радянських військ до Чехословаччини. Жоден радянський таблоїд не написав про цей вчинок. Світ дізнався про нього з іноземних видань, що викликало хвилю підтримки світового співтовариства. Пробудити світ ціною власного життя, довести абсурдність існуючого ладу самопожертвою – таким був вибір Василя Макуха.

Кіносценарій «Світоч свободи» зацікавив керівництво Одеської кіностудії, голова правління Одеської кіностудії #АндрійОсіповзазначив: «Подія відбулась 50 років тому, однак і досі є актуальною. Вперше я ознайомився з роботою рівненського сценариста Миколи Кирильчука як представник суддівської команди конкурсу «Коронація слова-2018». З того часу ми почали працювати над сценарієм, вирішили виступати як продакшн студія для створення повнометражного фільму. Також підписали договір на екранізацію кіносценарію та співпрацю із літературним конкурсом «Коронація слова». До продюсерської команди приєднались відомі українські діячі Юрій та Тетяна Логуші». На мою думку, ця історія може бути цікава не тільки українському, а й європейському глядачеві. Наразі йде робота із пошуку партнерів для створення фільму у копродукції».

Поділитись з друзями:
Одесская Киностудия Created with Sketch.